Heineken
Adidas
FRFC1908 Sponsor van Sportclub Feyenoord
Sponsor-Pepsi
Droomparken
Sponsor-AA
Sponsor-VLS
Sponsor-CWS
Sponsor-IVA

// Vooruitblik: Sportclub speelt districtsbekerduel tegen BVV Barendrecht 2

17 februari 2019 - 16:34

Sportclub Feyenoord speelt aanstaande dinsdagavond 19 februari in de derde ronde van de districtsbeker een uitwedstrijd tegen het tweede team van BVV Barendrecht. Het duel in Barendrecht begint om 20.00 uur. 

Het beloften-team van Barendrecht, dat getraind wordt door Erwin van der Woerdt, heeft zich door twee overwinningen simpel geplaatst voor de derde ronde. In de eerste ronde rekende de jonge ploeg af met plaatsgenoot Smitshoek 1: 3-2. Een ronde later werd derdeklasser Voorschoten´97 1 met 7-1 aan de kant gezet. ´´We waren in dat duel heer en meester.´´ En dan te bedenken dat de equipe, door een rode kaart, een gedeelte van de wedstrijd met slechts tien man speelde. 

Ook in de competitie presteert het Barendrechtse elftal naar behoren. De ploeg, staat op het moment van schrijven, keurig tweede op de ranglijst van de reservehoofdklasse. Het staat slechts twee punten achter op lijstaanvoerder Excelsior Maassluis 2 dat 30 punten heeft vergaard. Barendrecht 2 heeft in vijftien duels 28 punten behaald.

De gemiddelde leeftijd van het beloften-team ligt rond de 20 jaar. Daarnaast maken spelers die geblesseerd zijn geweest regelmatig hun opwachting in het team. ´´Ik kan dus niet altijd over de dezelfde spelers beschikken.´´ 

Barendrecht-coach Erwin van der Woerdt hoopt dat zijn ploeg in de competitie mee kan doen om het kampioenschap.´´Maar de doelstelling van ons tweede team is vooral om spelers door te laten stromen naar hoofdmacht. We willen onze spelers dus kwalitatief beter maken.´´ De coach heeft ook ambities in het regionale bekertoernooi. ´´Het zou leuk zijn als we nog een ronde overleven.´´

Van der Woerdt laat weten dat het duel met SC Feyenoord wel leeft binnen diens selectie. ´´Het is alleen jammer dat deze wedstrijd op een dinsdagavond wordt afgewerkt. SC Feyenoord is natuurlijk een echte publiekstrekker.´´

De coach verwacht tegen SC Feyenoord een open wedstrijd. ´´SC Feyenoord zal vol op de aanval willen spelen, maar dat willen wij ook. Normaal gesproken zijn wij natuurlijk de onderliggende partij. Wellicht kunnen we gevaarlijk worden met counters. We hebben natuurlijk niets te verliezen.´´

Het is nog niet bekend of oud-profvoetballer Van der Woerdt ook komend seizoen trainer is van Barendrecht 2.  

SPORTCLUB FEYENOORD

De Sportclub Feyenoord is in de beker dus nog altijd ongeslagen. De ploeg won het eerste rondeduel tegen mede-hoofdklasser RKAVV met 3-0. In de tweede ronde was SC Feyenoord veel te sterk voor Heinenoord, dat in de Eerste klasse speelt. Uiteindelijk zegevierden de Rotterdammers in december met liefst 7-0. Spits Jordi de Zwart wist met drie treffers de aandacht op zich te vestigen.  

Sportclub Feyenoord-coach Raymond Frehe steekt de ambities niet onder stoelen of banken.´´We willen zo ver mogelijk komen in de districtsbeker. Wellicht kunnen we dan ons kwalificeren voor de landelijke KNVB-beker. Dat zou mooi zijn.´´ De coach legt wel uit dat de competitie nog belangrijker is voor zijn elftal. 

De oefenmeester vindt het lastig om de kracht van BVV Barendrecht 2 in te schatten. ´´Ik heb begrepen dat ze een jong en gemotiveerd team hebben. Zij hebben niet voor niets Smitshoek 1 in de eerste ronde knap verslagen. We moeten er dus niet te licht over denken. Barendrecht 2 speelt natuurlijk wel in de reserve hoofdklasse.´´ 

Frehe meldt dat zijn ploeg op dit moment nog niet bezig is met de bekerwedstrijd tegen de Barendrechtse reserves. Hij wacht eerst het resultaat van komende zaterdag, als SC Feyenoord op bezoek gaat bij DFS. ´´En aanstaande maandag richten we onze blik op Barendrecht 2. We richten ons altijd op de eerstvolgende tegenstander.´´ 

De coach verlangt van zijn spelers dat ze tegen Barendrecht 2 volop inzet gaan tonen. ´´We gaan natuurlijk van eigen kracht uit. En we zullen aantreden in de sterkste opstelling. Ik hoop dat we de ´laatste zestien´ gaan halen.´´ 

De winnaar van dit duel plaatst zich dus voor de vierde ronde van de regionale beker.   

Tekst: Stephan van Hal